Upadłość konsumencka Pszczyna, Upadłości konsumenckie Pszczyna

Zastanawiasz się jak ogłosić upadłość konsumencką? – Pszczyna

Od teraz możesz się tym nie martwić, przygotujemy za Ciebie pełny wniosek o upadłość konsumencką oraz będziemy Ciebie reprezentować. Wszelkie dokumenty zrealizujemy w twoim imieniu bez twojego udziału, wierzymy, iż się z nami skontaktujesz.

2500

Oddłużonych

1788

Pozytywnych opinii w Google

5

Ocena w Google

95

Nasza skuteczność

Daj sobie szansę by mieć świeży początek i zacznij nie posiadać długów!

Upadlosci-konsumeckie.org będą wspierać Cię w:

Oddłużanie

  • Oddłużaniu i reprezentowaniu przed instytucjami finansowymi, w tym przed bankami, parabankami, funduszami.
  • Skutecznej walce z windykacją.
  • Ocenie sytuacji. Powiemy jak ocenić opłacalność przygotowania dokumentu o upadłość konsumencką.

Dokumentacja

  • Zapewniamy wsparcie przy opracowaniu kompletnej dokumentacji ale też dokonamy wymaganych formalności.
  • Sporządzamy wniosek o upadłość konsumencką.
  • Możemy reprezentować Cię w sądzie i w rozmowie z kredytodawcami.

Doradztwo

  • Doradzimy na każdym etapie upadłości.
  • Wniesiemy zażalenia przy zdarzającym się oddaleniu apelu o upadłość konsumencką.
Nasza Pomoc

Skuteczne oddłużanie

Powiemy Ci jak uchronić swój kapitał dzięki ofercie upadłość konsumencka Pszczyna, potocznie nazywaną też oddłużaniem. Nasi przedstawiciele to doświadczeni prawnicy, więc doradzą w jaki sposób ustrzec się albo zmniejszyć reperkusje powiązane z Państwa długiem. Pamiętaj, im wcześniej ogłosisz upadłość konsumencką, tym większa szansa na oddłużenie! Więc skontaktuj się bez zwłoki i ogłoś z naszą firmą upadłość konsumencką krok po kroku.

Upadłość Konsumencka krok po kroku

Gdy zastanawiasz się jak ogłosić upadłość konsumencką nasza firma poprowadzi Was poprzez ów proces ale też pomoże Ci w dotrzymaniu najdrobniejszych formalności. Zapewniamy jednostkowe traktowanie oraz oferujemy zapewnienie całościowej pomocy w temacie upadłości i chronienia majątku osobistego. Pomagamy przebyć tok postępowania upadłości konsumenckiej krok po kroku. Zaufaj specjalistom oraz wyzwól się od wierzycieli.

Czas jest najistotniejszy, wiec, nie poddawaj pod ryzyko utraty majątku i już teraz zadzwoń lub napisz do nas – przeanalizujemy Twoje problemy a potem zaczniemy działać z pozbyciem się długu.

Porozmawiaj ze specjalistą, to nic nie kosztuje!

Zadzwoń: +48 530 028 153


Lub wypełnij formularz, a my zadzwonimy do Ciebie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Dobre Promo sp. z o. o. oraz podmioty współpracujące z Dobre Promo sp. z o.o.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Zastanawiasz się jak ogłosić upadłość konsumencką osoby fizycznej?

Upadłości-konsumenckie.org

Jak działamy?

Serwis upadlosci-konsumenckie.org pracuje wraz z specjalistami restrukturyzacyjnymi, radcami i biurami prawniczymi w kraju, spełniającymi zadania syndyków w prowadzonych procesach upadłościowych. Współpracujące z nami biura prawnicze wskażą Państwu jak zachowywać się w tych niełatwych chwilach. Wykonujemy wszystko co wewnątrz własnej siły, by chronić kapitał wszystkich Klientów. Po rozmowie z naszą grupą dowiesz się jak ogłosić upadłość konsumencką Pszczyna, przekażemy Ci właściwy wniosek o upadłość konsumencką – schemat dostosowany do indywidualnej sprawy przygotujemy po rozmowie. Jeśli posiadasz problemy z sytuacją ekonomiczną, to wiedz, iż nasi specjaliści wyszkoleni w ochronie majątku klientów indywidualnych lecz także firm.

Upadłość konsumencka osoby fizycznej Pszczyna

Upadłość osoby fizycznej Pszczyna, (oddłużanie Pszczyna) – Jeśli masz dość pukających do Ciebie przedstawicieli firm windykacyjnych i windykatorów, natomiast trudność z zaległym długiem, stanowi spory dyskomfort, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści powiedzą ci jak wykonać owe trudne formalności prawne. Pozbywamy się długów już od pięciu lat. Wykonujemy to na terenie całego kraju. Jeśli masz dość oraz przytłacza Ciebie ilość zobowiązań? Pokażemy Ci sposoby, aby uwolnić się od wierzytelności. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem jak najszybciej, my też będziemy ludźmi i znamy Państwa trudności.

Upadłość konsumencka cennik Pszczyna

Szukasz informacji o tym jak wysokie koszty należy ponieść aby ogłosić upadłość konsumencka Pszczyna?

Koszt pełnej obsługi oddłużenia osoby fizycznej jest uzależniony od indywidualnej sprawy Klienta. Z reguły kompletne przeprowadzenie Klienta krok po kroku przez ogłoszenie upadłości konsumenckiej mieści się w kwotach od dwóch do 3 tyś zł. Nasz człowiek, może być oczyszczony ze wszelkich zadłużeń nawet w 3 miesiące. Im szybciej, będziemy oddłużanie tym korzystniej zaoszczędzisz. Kolejny miesiąc to następne opłaty do opłaty, uwolnij się od tego nawet dzisiaj! To naprawdę nie jest trudne. Jedyne, co musisz zrobić to skontaktować się z nami.

Historie ludzi którzy przeszli upadłość konsumencką

Służyliśmy pomocą bardzo wielu osobom. Przeczytaj historie ludzi, którzy wykonali upadłość
konsumencką albo mieli firmy, które z wielu przyczyn musiały zostać zamknięte lub zrestrukturyzowane.

Chcesz zgłosić upadłość konsumencką? Jesteśmy do twojej dyspozycji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Dobre Promo sp. z o. o. oraz podmioty współpracujące z Dobre Promo sp. z o.o.

Pytania dotyczące upadłości konsumenckiej

Kiedy można ogłosić upadłość konsumencką Pszczyna?

Jeśli zalegamy z płatnościami conajmniej przez 3 miesiące, posiadamy przesłankę do przejścia upadłości konsumenckiej klienta indywidualnego. Upadłość konsumencka Pszczyna klienta indywidualnego to szybki proces, umożliwiający uwolnić się od zadłużenia i rozpocząć funkcjonować z czystą opinią.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencką ma możliwość wykonać klient indywidualny po stracie płynności finansowej.

Co daje upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka Pszczyna zapewnia różne korzyści człowiekowi, występującej z dokumentem o jej ogłoszenie.

Istotne jest, iż z przepisów legislatywy zawieszeniu ulegają wszystkie procesy w sądzie odnoszące się do własności bankrutującego i licytacje komornicze prowadzone przeciwko takiej osobie. Komornicy nie mają prawa w żadnym wypadku przedsiębrać czynności egzekucyjnych i nie trzeba się w tym czasie przejmować sprawami procesami dotyczącymi własności. Wszystkim tym zarządza w upadłości konsumenckiej oddelegowany przez sędziego syndyk sądowy.

Po drugie upadłość konsumencka pozwala na ustalenie, przy pomocy syndyka a także pozwoleniu przez sędziego, sposobu spłaty należności, zakresu takiej opłaty a także czasu w którym ma ona zostać dokonywana ale nie trwającego więcej niż 36 okresów rozliczeniowych, co pozwala zdecydowanie uwolnić się z węzłów różnych zajęć poczynionych na poczet długu. Plan spłaty zostanie określany przez sędziego przy uwzględnieniu możliwości finansowych upadłego.

Upadłość konsumencka a brak majątku

Następnie po uzgodnieniu planu spłaty sąd od upadłości postanawia

JAKA CZĘŚĆ ZOBOWIĄZAŃ BANKRUTUJĄCEGO BĘDZIE ANULOWANA PO UISZCZENIU PLANU SPŁACENIA WIERZYCIELI.

Anulowanie zobowiązań będzie najistotniejszą wartością dla osoby w stosunku do której wykonana stała się upadłość konsumencka, ponieważ znaczy ono, iż po niepełnej spłacie wierzytelności w toku trwającego sporo tygodni planu opłaty, pozostałe zobowiązania JUŻ TAKIEJ PERSONY NIE DOTYCZĄ.

Przez to postępowanie o upadłość konsumencką określane jest przez radców prawnych oddłużenie Pszczyna, albo potocznie nowym początkiem

Co dzieje się z wynagrodzeniem podczas postępowania upadłościowego?

W okresie od ogłoszenia upadłości do powstania planu spłaty wynagrodzenie jest pobierane przez syndyka na takich samych zasadach co odnoszące się do egzekucji komorniczej, a potem pobrane tą drogą pieniądze zostają przekazywane na koszty postępowania o upadłość oraz opłatę wierzycieli. W czasie po zatwierdzeniu procesu opłaty dłużnik odzyskuje co prawda do użytku całe pensje jednak musi mieć w pamięci, iż aby dopiąć planu w stylu anulowania konieczne jest realizowanie przy pomocy tych zasobów planu opłaty.

Czy oddłużenie może nastąpić bez jakiejkolwiek spłaty wierzycieli?

ZDECYDOWANIE! Jeśli sąd od upadłości stwierdzi, iż aktualna pozycja bankrutującego jest do tego stopnia zła, że absolutnie nie będzie on zdolny do dokonywania nawet najmniejszych opłat w czasie procedury spłaty wówczas sędzia kasuje tegoż wierzytelności bez ustalenia żadnego planu spłaty! W ten sposób z oddłużenia mogą korzystać nawet ludzie, których z powodów niezależnych nie stać nawet na symboliczną opłatę wierzycieli. Kiedy z kolei niezdolność do spłat nie ma zdecydowanie charakteru trwałego wówczas sąd anuluje jego długi przy zaznaczeniu, że w terminie pięciu lat ani ta persona ani żaden jej kredytodawca nie wniesie petycji o opracowanie planu spłaty powiązaną ze zmianą sytuacji majątkowej bankruta.

Upadłość konsumencka a działalność gospodarcza

Upadłość konsumencka Pszczyna przedstawia specyficzny sposób postępowania sądowego przeprowadzany wobec ludzi indywidualnych, którzy nie mają przedsiębiorstw, które są bez kapitału.

Ile adwokat bierze za upadłość konsumencką?

Kwota negocjowana zostanie osobiście, prosimy się porozumieć z naszymi konsultantami, bez problemu udzielimy informację.

Upadłość konsumencka konsekwencje?

Wykonanie upadłości konsumenckiej pociąga za sobą wiele skutków w sferze majątkowej bankrutującego. Przede wszystkim upadający traci zarząd nad własnym majątkiem, który to kontrolę przejmuje syndyk. Syndyk sporządza oszacowanie wysokości własności i przedkłada go do odkupienia. Syndyk może wykluczyć niektóre części własności z masy upadłości i zostawić je dłużnikowi są to te same rzeczy, które nie są podległe procedurze komornika (art. 829 oraz następne kodeksu postępowania cywilnego). Syndyk będzie także wykonywać potrącenia z wypłaty dłużnika oraz zbierać owe pieniądze żeby je przekazać na spłatę kredytodawców a także kosztów postępowania o upadłość. Po przygotowaniu przez syndyka spisu kredytodawców i jego akceptacji przez sąd, sędzia rozpocznie uzgodnienia procedury spłacenia kredytodawców oraz rozstrzygnie o umorzeniu zadłużenia bankrutującego czyli o tzw. oddłużeniu. Oddłużenie jest najważniejszą konsekwencją upadłości konsumenckiej, bo gwarantuje, że po zamknięciu planu spłacania (w szczególnych przypadkach być może bez żadnych spłat) dłużnik zostanie zwolniony ze swych zobowiązań, które nie zostały uregulowane w ramach postępowania.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to sformalizowane postępowanie sądowe podejmowane wyłącznie po zgłoszeniu wyłącznie interesanta, kiedy stał się bez możliwości spłacania zadłużenia – więc trwale zaniechał opłacania wszystkich wymagalnych zadłużeń. Legislacja określa, iż z niewypłacalnością spotykamy się w chwili jeśli zaległości ze spłatą obligatoryjnych kwot wykraczają poza okres trzech miesięcy. W trakcie tego procesu uzgodnione będą zasady spłaty wszystkich kredytorów a w sytuacji jeśli ich spłata w całości nie będzie możliwa do anulowania nieuregulowanej cząstki długów.

Upadłość konsumencka bez własności

Brak majątku nie będzie przeciwwskazaniem do prowadzenia upadłości konsumenckiej. Koszty tego postępowania (z wyłączeniem kosztów pieniędzy za opracowanie wniosku upadłościowego) opłaca w powyższym momencie Państwo. Dodatkowo – jeśli usprawiedliwia to sytuacja bankrutującego – sąd ma prawo w owym przypadku skasować wszystkie jego zadłużenia bez żadnych oczekiwanych spłat.

Upadłość konsumencka co sprawdza sąd?

Obecnie w oparciu o kilka poprawek wdrożonych w marcu 2020 roku podczas rozpoznania petycji o upadłość sąd weryfikuje tylko czy konsument stał się niezdolny finansowo, innymi słowy weryfikuje tylko czy istnieje zaległość w spłacie długu w stosunku do przynajmniej 1 wierzyciela, która przewyższa 3 okresy rozliczeniowe. Poprawka ta wdraża uproszczenie dostępu do upadłości konsumenckiej, która według założeń ma stać się prostym sposobem oddłużania osób fizycznych pozwalającym im by wyjść z dołka a także zapoczątkowanie od nowa jawnej pracy zawodowej.

Upadłość konsumencka a komornik?

Po wykonaniu upadłości konsumenckiej dotychczasowe długi będą obserwowane w trakcie procesu o upadłość. Wszelkie egzekucje komornicze ulegają wstrzymaniu z litery po prostu prawa, komornik nie ma prawa przedsiębrać jakichkolwiek egzekucji a jeżeli pobrał już jakieś pieniądze, ale nie zapłacił kredytodawcom musi je przekazać pracownikowi sądu.

Upadłość konsumencka a nieruchomość

Własnościowe prawo do lokalu, pełne spółdzielcze posiadanie mieszkania albo domu mieszkalnego a także własność nieruchomości mieszkalnej to niewątpliwie prawa rzeczowe, jakie w chwili proklamowania upadłości wliczone będą do masy upadłości. Najkrócej mówiąc oznacza to, iż zostaną one sprzedane poprzez syndyka w czasie procesu o upadłość z kolei pozyskane w ten sposób środki pieniężne zostaną zużyte do opłacenia pożyczkodawców.

Upadłość konsumencka a prowadzenie firmy?

Prowadzenie firmy – w stylu pojedyńczej działalności gospodarczej albo jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej – przekreśla ogłoszenie upadłości konsumenckiej, bo w takim przypadku wymagane jest wykonanie upadłości na zasadach dotyczących osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Aktualnie w wyniku zmian prawa nie będzie już jakiegokolwiek czasu karencji jaki powinien minąć od zakończenia firmy do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Wystarczające jest więc zakończenie przedsiębiorstwa (albo odpowiednio wyjście ze spółki cywilnej/osobowej) i niezwłocznie jest możliwe, aby wystąpić z dokumentem o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Kiedy można ogłosić upadłość konsumencką i kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencką powinno się proklamować w momecie braku środków. Z taką sytuacją mamy kontakt wtedy kiedy nastąpiło trwałe zatrzymanie regulowania zobowiązań finansowych, jednak prawo określa, że z trwałym wstrzymaniem regulowania zobowiązań pieniężnych stykamy się nawet kiedy zaległości płatnicze przekraczają co najmniej dwa okresy rozliczeniowe.

Upadłość konsumencka na czym polega?

Upadłość konsumencka obejmuje kilka etapów. Początkowy to opracowanie wniosku o przeprowadzenie upadłości. Wniosek składany zostanie na specjalnym wzorze. Samo przedłożenie wniosku nie niesie za sobą na tym etapie żadnych skutków związanych z prokalmowaniem bankructwa. Składając dokument (zależnie od sędziego 1-4 miesięcy) sędzia ogłasza upadłość wtedy wszystkie procesy sądowe i egzekucyjne zawieszają się a bankrutujący traci zarządzanie majątkiem. Ustanawiany zostaje pracownik sądu, który opracowuje listę inwentarza razem z oszacowaniem oraz spis długów. Po przedstawieniu ewidencji długów sędziemu-komisarzowi zostaje ona zatwierdzona przez sąd syndyk razem z sądem przygotowują sposób podziału funduszy uzyskanych ze sprzedaży własności upadłego (o ile jakiś był) jednocześnie pracownik sądu przedkłada plan spłaty kredytodawców z kolei sąd tworzy sposób spłaty określając jego czas ale też orzeka w kwestii anulacji wierzytelności częściowo, która nie stanie się spłacona.

Upadłość konsumencka a hipoteka

Kredyt pod hipotekę nie stanowi problemu w złożeniu petycji o wykonanie upadłości. Zabezpieczona hipoteką działka wejdzie do masy upadłościowej a także przedstawiać musi rzecz opłacenia pożyczkodawców. Wierzyciel hipoteczny będzie w pierwszej kolejności opłacony z pieniędzy uzyskanych przez syndyka ze upłynnienia zabezpieczonej poprzez hipotekę nieruchomości, poza tym jedynym przypadkiem postępowanie o upadłość będzie trwało w owym momencie jak każde inne postępowania upadłościowe wobec osoby fizycznej niemającej przedsiębiorstwa a także skutkować będzie co do normy umorzeniem nieuregulowanych zobowiązań (oddłużeniem). Oddłużenie Pszczyna ma możliwość włączyć również tę część kredytu pod hipotekę, która nie zostanie spłacona w skutek sprzedaży zabezpieczonej hipotecznie działki.

Czy sąd może odmówić skasowania zadłużenia

Sąd może – jednak nie ma obowiązku – odmówić sporządzenia planu opłaty lub umorzenia zobowiązań upadłego bez ustalania procesu spłaty pożyczkodawców gdy (1) upadły doszedł do swojej niewypłacalności lub znacznie zwiększył jej wolumen celowo, szczególnie przez marnowanie elementów majątku a także umyślne niespłacanie wymagalnych zobowiązań, (2) w okresie 10 lat poprzedzającej dzień złożenia wniosku o przeprowadzenie upadłości pod adresem upadłego prowadzono postępowanie upadłościowe, w którym anulowano całość lub jakiś procent jego długów. Jednak w momencie zaistniania, jakiejkolwiek z tych przesłanek sędzia i tak ma prawo przygotować plan spłacenia a także zastosować anulowanie długów jeżeli orzecze, iż przemawiają za tym względy właściwego zachowania lub względy humanitaryzmu. Obie sytuacje będą tak bardzo szerokie zagadnieniowo, że można założyć, że nawet w takich chwilach konsument będzie mógł skorzystania z plusów postępowania o upadłość którym będzie oddłużenie.

ZADZWOŃ